Finał Powiatowego Konkursu Chemicznego KOGA za nami!

W dniu 22 marca b.r. w Zespole Szkól Rolniczych w Rusocinie młodzi chemicy ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu gdańskiego rywalizowali w konkursie wiedzy chemicznej. Oprócz teorii na uczniów czekała część laboratoryjna , w której sprawdzili umiejętność sporządzania doświadczeń i wykonywania różnorodnych badań.

W konkursie wzięły udział 4 szkoły: Zespół szkół w Łęgowie, Katolickie Szkoły Niepubliczne w Pruszczu Gdańskim, - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim oraz Gimnazjum w Trąbkach Wielkich. Uczestnicy musieli indywidualnie poradzić sobie z częścią teoretyczną konkursu (prowadzący p. Krzysztof Kabat) oraz zespołowo - z częścią laboratoryjną (prowadząca p. Irmina Buczek). Po zaciętej i niezwykle wyrównanej rywalizacji jury w składzie: Marek Urbanek, Dorota Skiba, Violetta Michalska - wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce - Maciej Smeja (ZSO nr 1 w Pruszczu Gd.),

II miejsce - Cyprian Pułkowski (ZSO nr 1) oraz Jakub Cydejko (KSN w Pruszczu Gd.),

III miejsce - Mikołaj Gwizdowski (ZSO nr 1),

IV miejsce - Nikodem Ostrowski (Gimnazjum w Trąbkach Wlk.),

V miejsce - Amadeusz Piwowarek (ZS w Łęgowie),

VI miejsce - Justyna Buczek (ZSO nr 1).

Imprezę uświetnił wykład o tematyce ekologicznej prowadzony przez dr hab. Alicję Boryło i dr Waldemara Nowickiego z Uniwersytetu Gdańskiego.

Nagrody laureatom wręczali: Starosta Gdański,  Stefan Skonieczny oraz  Piotr Kaliński - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim.

Patronat: Starosta Gdański, Centrum Hewelianum, Towarzystwo Uniwersytetów Ludowych oddział w Pruszczu Gdańskim.

Organizator: Zespól Szkół Rolniczych w Rusocinie.