Wielkość czcionki

Current Size: 100%

Styl wyświetlania

26/08/2016

W dniu dzisiejszym, na sesji Rady Powiatu Gdańskiego, odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego etapu konkursu Piękna Wieś. Laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Piotra Ołowskiego oraz Starosty Gdańskiego Stefana Skoniecznego.

26/08/2016

Starosta Gdański Stefan Skonieczny  oraz Prezes Związku Inwalidów Wojennych RP Józef Kaczor serdecznie zapraszają mieszkańców Powiatu Gdańskiego na uroczyste obchody 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana i Kombatanta, które odbędą się w dniu 01 września 2016 roku (czwartek).  

24/08/2016

Do końca sierpnia można zgłosić się do udziału w Historycznym Rajdzie Rowerowym "Polacy Gdańskich Wyżyn", organizowanym przez Stowarzyszenie Traugutt org. Impreza, dofinansowana ze środków Powiatu Gdańskiego, odbędzie się w dniu 10 września.

23/08/2016

Już po raz kolejny Powiat Gdański zaprezentował się na Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku. W ubiegły czwartek przy ulicy Szerokiej wspólnie ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim oddział w Pruszczu Gdańskim promowaliśmy walory turystyczne i kulturowe naszego Powiatu, w tym region Kaszub i Żuław. Zachęcaliśmy odwiedzających do poznania ciekawych zakątków naszego regionu oraz korzystania z licznych szlaków rowerowych czy kajakowych.

23/08/2016

W Zespole Szkół w Warczu pełną parą idą przygotowania do nowego roku szkolnego. 1 września rozpocznie tam naukę 65 uczniów w wieku od 7 do 21 lat, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym, ruchową, MPD, afazją, niedosłuchem, wadą wzroku, autyzmem, zespołem Aspergera i Downa.

17/08/2016

Punkt będzie dostepny 29 sierpnia 2016 r. w godzinach 9.00 - 12:00 w Urzędzie Gminy w Kolbudach. W ramach Mobilnego Punktu potencjalny zainteresowany (np. os. fizyczna, przedsiębiorca) będzie mógł się dowiedzieć czy jego pomysł ma szansę na dofinansowanie.

12/08/2016

Trzy nowoczesne karetki specjalistyczne i jedna transportowa, należące do SPPR w Pruszczu Gdańskim zostaną włączone do systemu ratowniczego województwa pomorskiego. - Można powiedzieć, że to historyczny moment. Własne ambulanse znacznie uelastycznią prace pogotowia - podkreśla Starosta Powiatu Gdańskiego, Stefan Skonieczny.

02/08/2016

Wydział Infrastruktury informuje, że zamknięcie przejazdu przez most w msc. Lędowo, a tym samym wprowadzenie nowej organizacji ruchu nastąpi z dniem 03.08.2016 r. (środa). Nowa organizacja ruchu dostępna jest na stronie internetowej Powiatu Gdańskiego.

01/08/2016

Powiat Gdański, oraz Lokalna Organizacja Turystyczna pracuje nad nowym szlakiem turystycznym, prowadzącym z Przywidza, aż do granic powiatu, czyli do Wyspy Sobieszewskiej. - Szlak będzie miał 50 kilometrów i będzie jednym z dłuższych nie tylko na naszym terenie, ale także wśród sąsiadów - mówi Sylwia Makrucka z Powiatu Gdańskiego. - jego dlugość to ponad 50 kilometrów.
 

26/07/2016

List Prezesa KRUS P. Jacka Dubińskiego wystosowany do rolników w celu przypomnienia podstawowych zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, o których nie wolno zaponieć podczas intensywych prac w okresie letnim.

26/07/2016

Wydział Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim informuje że z początkiem sierpnia rozpoczną się roboty związane z przebudową obiektu mostowego zlokalizowanego w pasie drogowym drogi powiatowej Nr 2224G Wiślina – Suchy Dąb w miejscowości Lędowo. Roboty będą wymagać całkowitego zamknięcia fragmentu drogi powiatowej dla ruchu drogowego z uwagi na konieczność całkowitej rozbiórki obiektu.

26/07/2016

Za kilka dni rozpocznie się budowa kolejnego mostu, którego inwestorem jest Powiat Gdański. To przeprawa w Lędowie, której budowę udało się sfinansować dzięki pozyskaniu 50% dofinansowania z rezerwy budżetu państwa. - Nowy most, o nośności 40 ton, zostanie całkowicie rozebrany i zbudowany od nowa. W ramach projektu powstanie także chodnik, łączący się z istniejącym szlakiem pieszo-rowerowym - mówi Wicestarosta Powiatu Gdańskiego, Marian Cichon. - Wykonawcą będzie firma Skanska.

Strony

Gminy Powiatu Gdańskiego

  • Gmina Cedry Wielkie
  • Gmina Kolbudy
  • Gmina Pruszcz Gdański
  • Pruszcz Gdański
  • Gmina Przywidz
  • Pszczółki
  • Gmina Suchy Dąb
  • Gmina Trąbki Wielkie