Inspirujące zajęcia z książką w bibliotece pedagogicznej

Czy są możliwe inspirujące zajęcia z książką w roli głównej? Wiedzą o tym dobrze nauczyciele bibliotekarze z naszego powiatu, którzy w dniu 22 marca br. przyjechali na trzecie w tym roku szkolnym spotkanie swojej sieci współpracy i samokształcenia, które cyklicznie organizuje dla nich Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim. Czytanie książek ma ogromny wpływ m. in. na wzrost wiedzy ogólnej uczniów, zwiększenie zasobu słownictwa czy nawet rozwój wyobraźni i poczucia humoru. Tak ważne więc jest doskonalenie zawodowe nauczycieli w tym obszarze. Licznie przybyli nauczyciele mieli też możliwość poznać ciekawą aplikację edukacyjną do tworzenia historii wizualnych a także dyskutować o aktualnych problemach lokalnego środowiska oświatowego.  Biblioteka umożliwiła też nauczycielom dostęp do elektronicznej platformy www.doskonaleniewsieci.pl, gdzie publikowane są materiały szkoleniowe ze spotkań. W szkoleniu uczestniczyło 23 nauczyciel bibliotekarzy z 19 szkół powiatu gdańskiego oraz Pruszcza.