Już wkrótce ruszy potężna termomodernizacja

Projekt współfinansowany będzie ze środkói  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

W ramach projektu zaplanowano kompleksową termomodernizację pięciu obiektów użyteczności publicznej, znajdujących się na terenie Powiatu Gdańskiego. Będą to: budynek szkoły i byłego internatu Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim, budynek warsztatów oraz internatu  Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie,  a także budynek Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie. Planuje się m.in.  docieplenie obiektów, zmodernizowanie sieci c.o. , wymianę źródła ciepła, zmodernizowanie instalacji c.w.u. wymianę wewnętrznego oświetlenia w technologii LED oraz wykonanie nowej zewnętrznej elewacji obiektów. Realizacja zadania ma na celu poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej oraz redukcję zanieczyszczeń emisji do powietrza. Przedsięwzięcie wpłynie pozytywnie na warunki prowadzenia zajęć szkolnych oraz warunki pracy w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie. Ponadto zmieni się sam wizerunek obiektów,  co będzie miało wpływ na odczucia zarówno uczniów, mieszkańców DPS w Zaskoczynie jak również mieszkańców Powiatu Gdańskiego.

Jeszcze w kwietniu nastąpi podpisanie umowy o dofinansowanie projektu. Na jej podstawie będzie można ogłosić przetarg na realizację poszczególnych zadań.