KGW Żelisławki zdobywcą Grand Prix VIII Powiatowego Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

W prima aprilissową sobotę, w iście wiosennych nastrojach odbył się VIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. W Szkole Podstawowej w Wiślince zaprezentowało się 7 kół z terenu powiatu gdańskiego: KGW Cedry Małe, KGW Gołębiewko, KGW Koźliny, KGW Lisewiec, KGW Przywidz, KGW Rokitnica i KGW Żelisławki, które sprawdziły swoje talenty artystyczno-kulinarne w 5 konkurencjach.  Grand Prix Turnieju zdobyło KGW Żelisławki z Gminy Pszczółki, które reprezentować będzie powiat gdański na etapie wojewódzkim 22 kwietnia b.r. w Luzinie (powiat wejherowski), a także będzie gospodarzem przyszłorocznego Turnieju.

Zmagania uczestniczek oceniało Jury w składzie:  Piotr Hałuszczak (Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych), Izabela Adamowicz (KGW „Rzeczpospolita Babska” Wiślinka), Renata Wiczling (PIR) , Agnieszka Pestka (PODR w Lubaniu) , Marek Kowalski (Przewodniczący Rady Gminy Pruszcz Gdański) oraz Alicja Orłowska (ANR).

Laureaci poszczególnych konkurencji przedstawiają się następująco:

1. Kulinarna – ciasto z owocami – KGW Koźliny (za wypiek „Malinowa chmurka”)

2. Tablica edukacyjna pt. „Pokolenia”  - KGW Lisewiec

3. Moda – kreacja inspiracja – KGW Przywidz

4. Wokalna – Piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. „Jak nie my to kto?” – KGW Cedry Małe

5. Taneczna – „Z bajki”– KGW Żelisławki, wyróżnienie: KGW Gołębiewko

6. Przetwory domowe  – KGW Rokitnica.

Nagrody ufundowali: Starosta Gdański Stefan Skonieczny, Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak, Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu Andrzej Dolny,  Zarząd Banku Spółdzielczego w Pszczółkach, Zarząd Banku Spółdzielczego w Pruszczu Gdańskim,  Wójtowie Gmin z terenu powiatu gdańskiego, Dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnej  w Pruszczu Gdańskim, Prezes Pomorskiej Izby Rolniczej,  Firma kosmetyczna „Oceanic”, Drogeria Błękitna Pruszcz Gdański, Piekarnia „Mielnik” w Straszynie, Ryszard Jankowski, Dyrektor Biura Powiatowego ARMiR.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wspaniałe nagrody, a wszystkim uczestnikom za dużą dawkę dobrego humoru i pozytywnej energii!

Zapraszamy za rok!