Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza do II edycji konkursu „Nauczyciel Pomorza”

Konkurs ma na celu uhonorowanie wybitnych nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie województwa pomorskiego. Warunki, które musi spełniać kandydat określa Regulamin Konkursu, przyjęty przez Zarząd Województwa Pomorskiego uchwałą Nr 341/222/17 z dnia 28 marca 2017 roku.  Dostępny jest on na stronie http://des.pomorskie.eu/nauczycielpomorza. Ze strony tej można też pobrać również wnioski konkursowe.

Do udziału w konkursie można zgłaszać kandydatury pedagogów i wychowawców wszechstronnie kształtujących osobowość młodych obywateli naszego regionu. Spośród zgłoszonych nauczycieli Komisja Konkursowa zarekomenduje dziesięciu kandydatów do tytułu, z których zostanie wybranych pięciu laureatów. Jeden z nich otrzyma tytuł Nauczyciela Pomorza Roku 2017 oraz statuetkę, zaś czterej pozostali – wyróżnienia. Ponadto laureaci otrzymają nagrody pieniężne.

Wnioski można składać od 3 kwietnia br. do 31 maja br. Wyłonienie zwycięzcy i wyróżnionych osób odbędzie się w drugiej połowie września, natomiast uroczyste nadanie tytułu Nauczyciel Pomorza oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas VI Forum Pomorskiej Edukacji – listopad 2017 r.

Wniosek należy wypełnić on-line, a następnie wydrukować, podpisać i wraz z załącznikiem nr 1 przesłać w zamkniętych kopertach, z dopiskiem:  Konkurs „Nauczyciel Pomorza" w 2017 roku na adres Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku, al. gen. J. Hallera 14, 80-401 Gdańsk (odpowiedzialnej w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego za organizację Konkursu). Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać w sekretariacie biblioteki  w godz. 8.00 – 15.00 (od poniedziałku do piątku) pod nr tel. 58 344 01 68 wew. 101 lub drogą elektroniczną pod adresem sekretariat@pbw.gda.pl.