Pruszczańskie przedszkolaki chcą pracować w bibliotece

Do takich wniosków można dojść po zajęciach dwóch grup przedszkolnych z oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół nr 2, które odbyły się w dniach 27 kwietnia i 17 maja br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim.

Pani Alicja Birukowicz  pokazała dzieciom jak wygląda praca w bibliotece pedagogicznej, jak należy dbać o książki i co robić aby długo nam służyły. Dzieci miały okazję obejrzeć najstarsze i najnowsze książki ze zbiorów biblioteki.

Zaciekawiła ich szczególnie ta najstarsza, pochodząca z roku 1892. Oglądały też miniaturki książkowe oraz ksiązki ogromnych rozmiarów. Przedszkolaki zostały  w zabawie zabrane na „bezludną wyspę” oraz odbyły podróż pociągiem po bibliotece.