Przy pruszczańskim "Ogrodniku" powstanie nowe boisko

W ubiegłym tygodniu nastąpiło przekazanie placu budowy nowego boiska przy pruszczańskim „Ogrodniku”.
- Przy szkole powstanie boisko wielofunkcyjne, uzupełnione przez urządzenia fitness – mówi Starosta Powiatu Gdańskiego, Stefan Skonieczny. - Całkowity koszt inwestycji to 738 000 złotych.
Boisko będzie istotnym uzupełnieniem infrastruktury sportowej szkoły. Obecnie, oprócz sali gimnastycznej, składa się na nią min profesjonalna siłownia.
Budowa boiska to kolejny etap modernizacji szkoły, przeprowadzanej przez Powiat Gdański. Jeszcze w tym roku wykonana zostanie termodernizacja jednego ze szkolnych budynków i wyposażanie nowych pracowni zawodowych.

W poniedziałek rozpoczęły się pierwsze prace remontowe przy usuwaniu starej nawierzchni asfaltowej na obiekcie.

(Na fot. boisko przed przebudową oraz aktualny stan prac)