Żuławy Gdańskie – nasza mała Ojczyzna

Dnia 25 maja b.r. w Zespole Szkół w Cedrach Wielkich odbyła się XVI edycja powiatowego konkursu „Żuławy Gdańskie – Nasza Mała Ojczyzna.  Wzorem lat ubiegłych uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu gdańskiego zmagali się w konkurencjach nawiązujących do walorów regionu Żuław Gdańskich. Uczestnicy musieli przygotować prace i wyroby plastyczne, fotograficzne, własnoręcznie wykonali akcesoria rybackie z wikliny czy maskotki nazwane „Dobrym duszkiem Wisły”. Sprawdzili się również w konkursie piosenki z motywem Wisły i wypełnili test wiedzy o  Żuławach.  Jury miało niełatwe zadanie, prace imponowały swoim rozmachem, pomysłowością i różnorodnością, a poziom wszystkich występów wokalnych był bardzo wysoki. W najważniejszej i najtrudniejszej konkurencji - w konkursie wiedzy o regionie zwycięzcami na poziomie gimnazjum okazali się uczniowie z gimnazjum w Cedrach Wielkich, natomiast na poziomie szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim. Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursach zostali uhonorowani nagrodami i okolicznościowymi, a najlepsze szkoły otrzymały puchary za zwycięstwo w teście wiedzy o Żuławach.