Obserwuj nas:
W miniony piątek 24 listopada świętowaliśmy 25-lecie naszego powiatu. Jak to się zaczęło?
5 czerwca 1998 r. Sejm przyjął ustawę o samorządzie powiatowym. Na jej podstawie powołano do życia powiaty. Akt założycielski wręczono pierwszemu staroście powiatu gdańskiego Bogdanowi Dombrowskiemu w dniu 23 listopada 1998 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.
Przez te 25 lat wiele się zmieniło!
Powiat Gdański jest dzisiaj jednym z najbardziej atrakcyjnych pod względem inwestycyjnym obszarem w województwie pomorskim, a także miejscem niezwykłym pod względem walorów turystycznych; to właśnie tu łączą się w jedno trzy wielkie krainy geograficzne: Kaszuby, Kociewie i Żuławy.
Bogactwo przyrodnicze i kulturowe, w tym liczne szlaki turystyczne, które sprawiają, że jest idealnym miejscem do wypoczynku.
Podczas uroczystości 25-lecia powiatu zostały wręczone medale „Za Zasługi dla Powiatu Gdańskiego”. Intencją tego wyróżnienia jest uhonorowanie osób lub instytucji, które przez szczególne osiągnięcia w życiu zawodowym, społecznym, kulturalnym, sportowym lub gospodarczym i dzięki zaangażowaniu, wytrwałości, dążeniu do celu i innowacyjności w wyjątkowy sposób przyczyniają się do coraz szybszego rozwoju naszego powiatu.
Była to też okazja aby w szczególny sposób podziękować organizacjom oraz firmom, które wspierały działania prospołeczne, rozwijały i kreowały markę powiatu w Polsce i na świecie. Rada Powiatu Gdańskiego postanowiła uhonorować również wieloletnich pracowników Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim.
Uroczystość uświetnił występ:
🎻Golden Gate String Quartet
🎤Wokal Izabela Krasucka-Kalwas
🎷Saksofon – Jakub Klemensiewicz.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na obchody 25-lecia Powiatu Gdańskiego.
Zapraszamy wszystkich do fotorelacji.

Gminy Powiatu Gdańskiego