74. rocznica Marszu Śmierci więźniów Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof

W związku z przypadającą 25 stycznia, 74. rocznicą Marszu Śmierci więźniów Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof, Starosta Gdański Stefan Skonieczny, Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego Ks. Prałat Stanisław Łada. Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel, oraz Dowódca Garnizonu 49. Bazy Lotniczej płk pil. Zbigniew Mitura zapraszają na obchody rocznicowe w dniu 25 stycznia 2019 r., które rozpoczną się uroczystością o godz. 10.00 w Miejscu Pamięci przy ul. Powstańców Warszawy w Pruszczu Gdańskim.

PROGRAM OBCHODÓW W PRUSZCZU GDAŃSKIM
10.00 – Uroczystość upamiętniająca wydarzenia sprzed 74 lat w Miejscu Pamięci przy ul. Powstańców Warszawy:
- apel poległych,
- przemówienie Pani dr Haliny Drozd – córki więźnia obozu,
- zapalenie zniczy i złożenie kwiatów,
- podziękowania.
11.00 – Msza Święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
Po mszy przejście z kościoła pod pomnik na rogu ul. Mickiewicza i ul. Grunwaldzkiej z zapalonymi świecami i zniczami.