15/10/2021

Właśnie ruszyły prace związane z przebudową drogi powiatowej nr 2224G na odcinku Lędowo - Wróblewo. W ramach zadania jezdnia zostanie poszerzona do 6 m oraz zyska nową, bardziej wytrzymałą konstrukcję. Dodatkowo ułożony zostanie kanał technologiczny.
Koszt wszystkich tych prac wyniesie około 800.000 zł. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "DROMOS" Sp. z o. o. z siedzibą w Kartuzach.

08/10/2021
Przebudowa murów oporowych

22 lipca 2021r. podpisano umowę na „Przebudowę murów oporowych budynku przy ul. Wojska Polskiego 16 wraz z modernizacją kanalizacji zewnętrznej”.

W ramach planowanej inwestycji przewiduje się:

- rozebranie istniejącego ogrodzenia na istniejących murach oporowych,

- rozebranie nawierzchni z płyt betonowych sześciokątnych wraz z rozbiórką podbudowy i wykonanie nowej nawierzchni,

- rozebranie istniejących żelbetonowych murów oporowych,

07/10/2021

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim oraz Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim zapraszają uczniów klas VI, VII, VIII szkół podstawowych i klas I szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w powiatowym konkursie plastycznym pt. „BĄDŹMY EKO ZAANGAŻOWANI”. Celem konkursu jest m. in. rozwój świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży a także zachęcanie do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska.

06/10/2021

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu mostowego wzdłuż ul. Przemysłowej w Kolbudach. Most po przebudowie zyskał nowe parametry techniczne co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

30/09/2021

KONSULTACJE PROJEKTU PROGRAMU WSPÓŁPRACY NA ROK 2022 POWIATU GDAŃSKIEGO Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI ORAZ PODMIOTAMI OKREŚLONYMI W ART. 3 UST. 3 USTAWY O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE

29/09/2021

Rozstrzygnęliśmy nasz wakacyjny konkurs fotograficzny "Pokaż najpiękniejsze wakacyjne miejsce w Powiecie Gdańskim". Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Wśród laureatów znaleźli się: Pani Jolanta Wiśniewska, Pan Przemysław Paluch i Pani Magdalena Roskal.

23/09/2021
Przebudowa ul. Gałczyńskiego w Pruszczu Gdańskim

Ruszyły prace drogowe związane z przebudową drogi powiatowej nr 2247G ul. Gałczyńskiego w Pruszczu Gdańskim. Jest to I etap przebudowy na odcinku ok 430 mb od ulicy Kasprowicza do skrzyzowania z ulicą Korzeniowskiego. W ramach zadania zostanie wykonana m.in. nowa nawierzchnia jezdni, oświetlenie, chodniki oraz ciag pieszo - rowerowy, którego bardzo tam brakowało.

Wykonawcą przebudowy jest firma WPRD GRAVEL z siedzibą w Gdańsku.

22/09/2021
Szkoła w Warczu po przebudowie

Od 1 września ruszyły zajęcia w nowo wybudowanym skrzydle budynku Szkoły Podstawowej w Warczu. Szkoła zyskała dodatkowo nowe sale dydaktyczne, bibliotekę z czytelnią, pomieszczenia socjalne i inne  niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania placówki.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 3 mln. zł.

Inwestycja uzyskała również dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 800.000,00 zł

21/09/2021

Ruszyły prace związane z budową chodnika w Żelisławkach, będącego połączeniem istniejącego odcinka ze ścieżką rowerową. W ramach zadania wykonany zostanie chodnik z kostki betonowej o długości 182 mb wraz z przebudową zjazdów oraz montażem 40 m barier wygradzających ruch pieszy. Koszt prac wyniesie 241.037,32 zł. Prace zostaną zakończone pod koniec października 2021r. Wykonawcą robót jest firma WNORTEX Sp. z o. o. z siedzibą w Dywitach.

21/09/2021

Rozpoczęto roboty drogowe związane z przebudową ulicy Wiślanej w Cedrach Małych. W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni wraz z odwodnieniem, profilowaniem rowu, montażem balustrady ochronnej oraz częściowym przełożeniem istniejącego chodnika. Koszt prac wyniesie 527.320,86 zł. Prace zostaną zakończone na koniec listopada bieżącego roku. Wykonawcą robót jest firma B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska z siedzibą w Pruszczu Gdańskim.