10/12/2018

W ramach realizacji projektu 4.1 ,,Rozwój infrastruktury szkół zawodowych w Powiecie Gdańskim poprzez modernizację i wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego” ukończono pełne doposażenie nowoczesnych pracowni w ZSR CKP w Rusocinie.

06/12/2018

Choroby nie znają granic. W każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, w skrajnych przypadkach prowadzących do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13 miesiąca życia oraz inne osoby, które z różnych przyczyn nie mogły zostać poddane szczepieniu.

06/12/2018

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że zgodnie z Zarządzeniem nr 165/2018 Starosty Powiatu Gdańskiego z dnia 3 grudnia 2018 r.

poniedziałek 24 grudnia 2018 r. został wyznaczony dniem wolnym od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim.

Dzień wolny zostanie odpracowany 15 grudnia 2018 r. (sobota) w godzinach 7:30 – 15:30.

05/12/2018
Powiatowy Stół Bożonarodzeniowy 2018

Starosta Gdański Stefan Skonieczny zaprasza na kolejną edycję niezwykłego wydarzenia, którym z pewnością jest 8 Powiatowy Stół Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 15 grudnia w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich (Ul. Sportowa 2). Impreza rozpocznie się o godzinie 16.00. Weźmie w niej udział osiem kół gospodyń wiejskich. Po jednym z każdej z gmin powiatu. Imprezę poprowadzi znana dziennikarka Radia Gdańsk, Magdalena Szpiner.

03/12/2018

Dzięki Stowarzyszeniu Traugutt.org już siódmy rok z rzędu mieszkańcy Pomorza mają możliwość bezpośredniej pomocy Kombatantom, żyjącym na Kresach! W ramach akcji „Rodacy Bohaterom” polegającej na zbiórce świątecznych paczek, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym, starszym ludziom, możemy okazać im naszą pamięć i słowa otuchy. Ich losy były i wciąż są dramatyczne. Dla rodaków spędzających święta na Wschodzie takie wyrazy wsparcia i zwykłej życzliwości są bardzo potrzebne.

28/11/2018

Wykaz wywiesza się od dnia 28.11.2018 r. do dnia 19.12.2018 r.

20/11/2018

19 listopada, odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Gdańskiego VI Kadencji, na lata 2018 - 2023. Podczas obrad wybrano Przewodniczącego Rady Powiatu którym został Bogdan Dombrowski. Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Gdańskiego zostali: Andrzej Pastuszek i Dorota Bąk. Starostą Stefan Skonieczny. Wicestarostą Marian Cichon. Członkami Zarządu Powiatu Gdańskiego: Barbara Biedrzycka, Jarosław Karnath i Michał Trembacz.

16/11/2018

Pragniemy poinformować, że w tym roku w Szkole Podstawowej Specjalnej w Warczu zorganizowano rejon programu Szlachetna Paczka. Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Nasi wolontariusze wytypowali w tym roku do pomocy 30 rodzin i osób samotnych z terenu całego powiatu gdańskiego. Wśród wytypowanych są rodziny naszych uczniów, ale nie tylko.

13/11/2018

W niedzielę 11 listopada świętowaliśmy 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 na skrzyżowaniu ul. 11-go listopada i Ogrodowej, skąd wyruszył przemarsz w kierunku kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego na uroczystą Mszę Świętą.