23/09/2022

W najbliższą sobotę 24 września na ulicach Pruszcza Gdańskiego od godz. 12:00 do 13:30 odbędzie się XIV przejazd rowerowy „Rowerem przez Pruszcz”.

Zapraszamy wszystkich miłośników rowerów do wspólnego uczestnictwa!

Trasa przejazdu:

Start: plac zabaw przy ul. Rogozińskiego

-ul. Eugeniusza Romera

-ul. Czekanowskiego

-ul. Dobrowolskiego

-ul. Eugeniusza Romera

-ul. Raciborskiego

-ul. Grunwaldzka

-ul. NZSS Solidarności

22/09/2022

Zakończyliśmy I etap wsparcia uczestników projektu „Pierwszy krok – aktywizacja społeczno-zawodowa w powiecie gdańskim” realizowanego w partnerstwie z Powiatem Gdańskim i Pomorską Akademią Działania. Projekt realizowany jest w ramach RPO WP na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 6.1.1. Aktywizacja społeczno-zawodowa – mechanizm ZIT.

21/09/2022

Już w najbliższą sobotę 24 września w Świetlicy Wiejskiej Łęgowo mieszkańcy wsi i okolic mogą skorzystać z BEZPŁATNYCH badań poziomu glukozy.

Zadbaj o swoje zdrowie! Serdecznie zapraszamy !

Świetlicy Wiejskiej Łęgowo ul. Spacerowa 8a

godz. 8:00 - 10:00

21/09/2022

Pomorskie Święto Plonów to wydarzenie będące symbolicznym zwieńczeniem okresu żniwnego na terenie Województwa Pomorskiego. Tegoroczna edycja była kontynuacją organizowanych od lat Dożynek Wojewódzkich. W tym roku wyjątkowo było to Święto dwudniowe, na którym Powiat Gdański mógł zaprezentować się z jak najlepszej strony. W dniach 17-18 września gościli reprezentanci 12 powiatów z Pomorza, prezentujący lokalną kulturę, tradycję oraz bogactwo kulinarne całego regionu.

Załącznik do Uchwały Nr 668/2022 Zarządu Powiatu Gdańskiego z dnia

20 września 2022 r.

Pruszcz Gdański, dnia 20.09.2022 r.

OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE NA PARTNERA
DO WSPÓLNEGO OPRACOWANIA I REALIZACJI PROJEKTU

Powiat Gdański ogłasza otwarty nabór na Partnera

Brawo seniorzy!!

Wczoraj wraz ze Starostą Gdańskim Marianem Cichonem , Burmistrzem Januszem Wróblem i Radą Seniorów Miasta Pruszcz Gdański wyłoniliśmy zwycięzców IV edycji powiatowego etapu konkursu "Senior Obywatel"

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim!!

20/09/2022

Dnia 17 września w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Rotmance podczas festynu rodzinnego mieszkańcy wsi i okolic skorzystali z bezpłatnych badań poziomu glukozy.

Zachęcamy do profilaktyki i bezpłatnych badań! Zgłoście się do naszego projektu profilaktyki cukrzycy typu 2!

e-mail: projektcukrzyca@luxmed.pl

19/09/2022

GKiK.GN.6840.1.2019/2022.AK 13.09.2022r.

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI SKARBU PAŃSTWA

PRZEZNACZONYCH DO ZBYCIA W FORMIE DAROWIZNY

15/09/2022

W ramach projektu Erasmus+ odwiedzili nas goście z Ankary. Spotkanie dotyczyło współpracy z Samorządami oraz szkołami z naszego powiatu.

Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie jest już po pierwszych doświadczeniach a Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim chce połączyć siły, dzięki temu projekt Erasmus+ rozszerzy współprace o kolejną szkołę!

Uczestnikom życzymy powodzenia oraz samych miłych wrażeń z pobytu.

15/09/2022

Za nami XVII Powiatowy Konkurs Kulinarny „Niebo w gębie, czyli przysmaki powiatu gdańskiego”!

Potrawy zachwyciły wszystkich wybornym smakiem oraz dopracowanym wyglądem.

Tego dnia również mogliśmy pogratulować XX-lecia powstania Stowarzyszenia "Żuławy Gdańskie"! Z tej okazji życzymy wszelkiej pomyślności w codziennej pracy, wielu sukcesów oraz satysfakcji z realizowanych zadań.

13/09/2022

W dniu 10.09.2022 r. odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego etapu konkursu Piękna Wieś Pomorska 2022!

Nagrody zwycięzcom wręczał Marian Cichon-Starosta Powiatu Gdańskiego, Marzena Biernacka-Wicestarosta Powiatu Gdańskiego oraz Natalia Błońska-Członek Zarządu.

Głównym celem konkursu jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego wsi, a także podniesienie atrakcyjności obszarów wiejskich i integracja społeczności lokalnej.