22/06/2018

9 miesięcy nauki i wreszcie upragnione wakacje. Tak zakończenie roku szkolnego obchodzili uczniowie oraz grono pedagogiczne z ZSOiO w Pruszczu Gdańskim. W uroczystościach uczestniczył Starosta Gdański, Stefan Skonieczny.

20/06/2018

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

18/06/2018

W ubiegły weekend odbyły się uroczystości 10 lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filia Pruszcz Gdański. Partnerem Uniwersytetu od początku był Powiat Gdański.

15/06/2018

W ramach zadania pn.: „Poprawa bezpieczeństwa na drogach Powiatu Gdańskiego poprzez modernizację dróg powiatowych położonych na terenie Powiatu Gdańskiego” wykonane zostaną jeszcze w bieżącym roku: budowa chodnika na odcinku Bielkowo – Bielkówko, przebudowa ul. Słowackiego w Pruszczu Gdańskim, przebudowa odcinków dróg powiatowych w Przywidzu i Cedrach Wielkich oraz budowa chodników w Bogatce, Ostrowitym, Suchym Dębie, Cząstkowie i Trąbkach Małych.

14/06/2018

Dnia 12 czerwca 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących i ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim oraz Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie mieli okazję uczestniczyć w programie profilaktycznym pt. „Złodzieje życia" autorstwa Jarosława Tioskowa, członka znanego zespołu bluesowego „Kasa Chorych", gitarzysty, wokalisty, kompozytora i autora wielu tekstów.

14/06/2018

W sobotę 09 czerwca b.r. 160 osób z terenu powiatu i województwa pomorskiego przepłynęło 8 kilometrowy odcinek malowniczym szlakiem elektrowni wodnych na rzece Raduni. Organizatorami imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Urząd Gminy Pruszcz Gdański, Urząd Miasta Pruszcz Gdański oraz Starostwo Powiatowe

13/06/2018

Po zakończonej termomodernizacji Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących, rozpoczęła się rewitalizacja zieleni i małej architektury wokół szkoły. Część nowych aranżacji to uczniowskie prace dyplomowe

12/06/2018

Informacja dotycząca pobytu i meldunku kibiców na terytorium Federacji Rosyjskiej podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej

11/06/2018

W dniu 9 czerwca w ZSOiO w Pruszczu Gdańskim, odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Zdolni z Pomorza” w powiecie gdańskim. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, ich rodziny oraz nauczyciele.

11/06/2018

W dniu 6 czerwca br. w szkole Podstawowej im. M. Kownackiej w Kłodawie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom VIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”

07/06/2018

Pogoda zachęca do kąpieli – także w Powiecie Gdańskim. W tym roku Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna przyjęła zgłoszenie dwóch kąpielisk na terenie Powiatu Gdańskiego. Są to kąpieliska położone w Przywidzu na jeziorze Przywidzkim oraz w Kolbudach, przy przystani żeglarskiej, nad Zbiornikiem Kolbudy Dolne.