Aktywny rok Wydziału Zarządzania Kryzysowego

Ćwiczenia organizowane we wtorek na terenach przy LPP przez Powiatową Komendę Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim, w których brały udział służby kryzysowe Powiatu Gdańskiego, zamknęły bardzo aktywny rok powiatowego Wydziału Zarządzania Kryzysowego.
W styczniu i lutym wydział zorganizował kwalifikację wojskową rocznika 1998. Przed Powiatową Komisją Lekarską stawiły się 503 osoby z rocznika podstawowego, oraz 10 osób ze starszych roczników. Wśród nich 14 kobiet.
Kolejne miesiące to, oprócz zadań związanych z dbałością o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu, współorganizacja konkursów związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, drogowym, oraz z profilaktyką uzależnień.
W lipcu wydział brał udział w kontrolowanym pożarze lasu w Otominie, a we wrześniu przeprowadził ewakuację budynku Starostwa Powiatowego.
W tym samym miesiącu powiatowe zarządzanie kryzysowe było obecne na Autodromie Pomorze, gdzie miał miejsce symulowany wypadek dwóch samochodów osobowych. W październiku zaś zarządzanie kryzysowe przeprowadziło zorganizowaną ewakuację szkoły specjalnej w Warczu.