Będzie boisko sportowe w Szkole Podstawowej Specjalnej w Warczu

Cieszymy się, że w Szkole Podstawowej Specjalnej w Warczu powstanie boisko sportowe! Już niedługo rozpoczną się prace i zakupione zostanie wyposażenie. Inwestycja ta jest możliwa dzięki zwycięskiemu projektowi naszego powiatu w programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dzięki projektowi, dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Warczu będą mogły cieszyć się bezpiecznym boiskiem, które zapewni im warunki do aktywności ruchowej oraz właściwego rozwoju psychofizycznego i psychomotorycznego. Do tej pory szkoła ta nie dysponowała miejscem do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Projekt FORMA+ umożliwia aktywizację sportową dzieci i młodzieży oraz kompensuje ujemne skutki obciążenia pracą szkolną. Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach https://raport.pse.pl/pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl.