Bez problemów i pomyślnie przebiega II etap remontu Kanału Raduni

- Prace realizowane są na odcinku kanału od mostu przy ulicy Raciborskiego, do kładki dla pieszych w ciągu ul. Wojska Polskiego - mówi Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny. - Przebudowa polega na rozebraniu istniejących umocnień i wybudowaniu nowych oraz remoncie przyczółków mostów i kładek. Wykonujemy także nowe barierki na prawym brzegu. Przy kościele na Wojska Polskiego pojawi się zejście do kanału, wykonane z kostki i krawężników granitowych. Schodki pojawią się także przy kładce obok restauracji „U Jakuba”.

Ciekawostką są urządzenia podczyszczające, które zostaną zamontowane na kanalizacji deszczowej. Do końca sierpnia udało się wykonać ponad 80 procent zakładanych robót. Zakończenie inwestycji planowane jest na początek listopada. Całość prac będzie kosztować według umowy z wykonawcą - firmą Skanska  ponad 18 mln złotych.

Kanał Raduni wybudowali w latach 1310 - 1338 Krzyżacy. Rolą 13,5 kilometrowego cieku wodnego było zapewnienie dopływu świeżej wody do potrzeb gospodarczych i obronnych Gdańska. Współcześnie kanał to jeden z najciekawszych