Bibliotekarze szkolni na spotkaniu sieci współpracy w bibliotece pedagogicznej w Pruszczu Gd

W dniu 3 października br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Fili w Pruszczu Gdańskim odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy naszego powiatu. Sieć współpracy to forma doskonalenia nauczycieli, która prężnie działa w pruszczańskiej bibliotece pedagogicznej od kilku lat.

Na spotkania te przyjeżdża coraz więcej nauczycieli. Mogą oni tu mogą znaleźć fachowe wsparcie w rozwiązywaniu swoich problemów zawodowych i pomoc metodyczną. Nauczyciele mają też możliwość wyboru tematu spotkań sieci współpracy a także okazję do wymiany doświadczeń.

Podczas obecnego spotkania nauczyciele omawiali m. in. pomysły na realizację przez biblioteki szkolne priorytetów polityki oświatowej państwa. Jak zwykle żywe dyskusje wzbudza pragmatyka gromadzenia i udostępniania darmowych i dotacyjnych podręczników. Kolejne spotkanie szkoleniowe nauczycieli bibliotekarzy odbędzie się w dniu 28 listopada br. Jeden z zaplanowanych tematów to „Wizualna forma informacji o nowościach książkowych w bibliotece szkolnej w kontekście poszanowania prawa autorskiego. Zapraszamy!