Centrum Usług Wspólnych w Powiecie Gdańskim

Powiat Gdański przystąpił do organizacji Centrum Usług Wspólnych, zapewniających wspólną obsługę jednostkom budżetowym Powiatu. - Zakres obowiązków powierzonych jednostce obsługującej obejmie obsługę finansową, w tym rachunkowość i sprawozdawczość, płace, zamówienia publiczne, obsługę prawną – mówi Stefan Skonieczny, Starosta Powiatu Gdańskiego. - Powołanie Zakładu Usług Wspólnych pozwoli na ograniczenie kosztów obsługi jednostek, których organem prowadzącym jest Powiat Gdański, lepszy przepływ informacji, oraz umożliwi łatwiejsze prowadzenie nowych projektów.
Jednostkami obsługiwanymi przez CUW zostaną: Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim,
Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie, Szkoła Podstawowa Specjalna w Warczu i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pruszczu Gdańskim.