Co nowego w przyszłym roku - modernizacje, inwestycje

W przyszłym roku szykują się kolejne poważne zmiany w zabytkowej siedzibie Powiatu Gdańskiego. W odpowiedzi na ciągle wzrastająca liczbę klientów, przebudowana zostanie sala operacyjna Wydziału Komunikacji. - Zmodernizujemy mający 60 lat, układ wentylacyjny, a do północnego skrzydła, w którym działało pogotowie, przeniesiemy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i Powiatowego Lekarza Weterynarii - mówi Wicestarosta Powiatu Gdańskiego, Marian Cichon. Do nowych, ustawowych wymagań, dostosowana zostanie także sala narad Starostwa, na której pojawi się system do elektronicznego głosowania. W przyszłym roku obrady będą też transmitowane na żywo w internecie.

Powiat Gdański, wraz z Miastem Pruszcz Gdański, rozpoczną w 2018 roku remont ulicy Słowackiego w Pruszczu Gdańskim. Inwestycja rozpocznie się mimo braku wsparcia finansowego ze strony rządu. Powiat ubiega się ponadto o środki z rezerwy budżetowej na remont mostu w Kolbudach.