Dekoracje oraz tradycyjne potrawy związane ze świętami Bożego Narodzenia

W sobotę 15 grudnia b.r w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie z terenu powiatu gdańskiego zaprezentowały dekoracje oraz tradycyjne potrawy związane ze świętami Bożego Narodzenia. O zwycięstwo uczestnicy walczyli w kategorii na najsmaczniejszy sernik świąteczny, najlepszą opiekaną rybę w zalewie oraz najpiękniejszy wygląd stołu. Pierwsze miejsce w tej najważniejszej kategorii- stół bożenarodzeniowy zdobyły Panie z KGW Przywidz.

Laureatów poszczególnych kategorii wyłoniło jury w składzie: Mikołaj Gilecki - Stowarzyszenie Gastropiciel & friends, Pani Alicja Orłowska - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Pani Alina Wysocka - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Pani Renata Wiczling - Pomorska  Izba Rolnicza, Pani Aneta Duraj - Północna Tv oraz Pan Cezary Bieniasz-Krzywiec - Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Gdańskiego.

Śledź smażony w zalewie:

I miejsce KGW Osice

II miejsce KGW Gołębiewko

III miejsce KGW Wiślinka

Świąteczny sernik:

I miejsce KGW Różyny

II miejsce Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Pruszcz Gdański

III miejsce KGW Przywidz

Stół Bożenarodzeniowy:

I miejsce KGW Przywidz

II miejsce KGW Kiezmark

III miejsce KGW Lisewiec

Konkurs, swoim występem uświetnił zespół wokalno - instrumentowy z Gdańska "Cappella Gedanensis" z repertuarem kolęd. Oprócz degustacji potraw uczestników, goście mogli również skosztować potraw przygotowanych przez kucharzy ze Stowarzyszenia Gastropiciel & friends, którzy zaproponowali zupę w dwóch osłonach: rybną oraz brukwiową. Imprezę prowadziła prezenterka Radia Gdańsk Magda Szpiner.

Swoją obecnością zaszczycili zgromadzonych znamienici goście, mi. wicemarszałek Ryszard Świlski, Przewodniczący Rady Powiatu Gdańskiego Bogdan Dombrowski. Nie mogło również zabraknąć organizatorów konkursu w osobach Starosty Gdańskiego- Stefana Skoniecznego, Wójta Gminy Trąbki Wielkie - Błażeja Konkola .

Serdecznie dziękujemy za pięknie przygotowane stoły, a także wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród, tj. Firmie OCEANIC, Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Gdańskiego, Zarządu Stowarzyszenia "Żuławy Gdańskie" w Nowym Dworze Gdańskim, Bankowi Spółdzielczemu oddz. Pruszcz Gdański i Pszczółki, Pomorskiej Izby Rolniczej, Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa oddz. Terenowy w Pruszczu Gdańskim, Piekarni-Cukierni "Mielnik" w Straszynie, Piekarni Sobowidz w Różynach.