„Dla Niepodległej – piękny powiat gdański” – uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie plastycznym

W dniu 17 października br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej  - Filii w Pruszczu Gdańskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród w powiatowym konkursie plastycznym. Współorganizatorem konkursu  było Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim a Starosta Gdański sprawował nad nim  honorowy patronat. Obowiązkowe było wkomponowanie w pracę plastyczną herbu Powiatu Gdańskiego oraz dodatkowo symboli narodowych lub napisów nawiązujących do 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uczniowie w swoich pracach przedstawiali atrakcje turystyczne naszego powiatu, zabytkowe obiekty i widoki bliskie sercu. Na pracach można zobaczyć  Pruszcz Gdański w różnych odsłonach, piękne kościoły żuławskie,  elektrownię w Straszynie czy uzbrojenie  49 Bazy Lotniczej.  Podziwiamy  też piękne pejzaże z kwitnącym rzepakiem i  przełomy Raduni.

Do konkursu zgłoszono 59 prac, w finale znalazło się ich 25, nagrodzono i wyróżniono 16 osób.

W uroczystości udział wzięli Starosta Gdański Stefan Skonieczny, Zastępca Burmistrza Miasta Pruszcz Gd. Jerzy Kulka, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Piotr Kaliński oraz Małgorzata Kłos, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku. Pani Dyrektor wręczyła podziękowanie dla Starosty za wieloletnie wspieranie inicjatyw biblioteki pedagogicznej, troskę o rozwój kultury czytelniczej a także rozwijanie właściwych postaw wśród młodzieży i kształtowanie tożsamości  lokalnej młodych mieszkańców naszego powiatu.

Laureaci konkursu :

I miejsce :

Julia Miernik   kl. VIII   Szkoła Podstawowa w Kłodawie

II miejsce ex quo :

Roksana Szyrenos               kl. VII           Szkoła Podstawowa w Straszynie

Kamil Majek                       kl. VII C       Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pruszczu Gdański

III miejsce ex equo :

Marta Kowaluk                     kl. III gimn.    Szkoła Podstawowa w Łęgowie.

Monika Kochan                    kl. VII B         Szkoła Podstawowa w Straszynie

Aleksandra Sejbuk               kl. III B gimn. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pruszczu Gdańskim

Wyróżnienia  :

Magdalena Sychta               kl. III E gimn. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gd.

Weronika Godlewska           kl. VII A         Szkoła Podstawowa w Łęgowie

Maciej Sawko                       kl. VII C          Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pruszczu Gdańskim

Lidia Gliszczyńska               kl. VII               Szkoła Podstawowa w Czerniewie

Jakub Walecki                     kl. III A  gimn. Szkoła Podstawowa w Przejazdowie

Alicja Wnuk                          kl. III D gimn.  Szkoła Podstawowa w Pszczółkach

Marta Musiała                      kl. VII B          Szkoła Podstawowa w Cedrach Wielkich

Joanna Litwicka                   kl. III C gimn. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gd

Daria Madejska                    kl. III B gimn. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pruszczu Gdańskim

Maja Fijarczyk                      kl. VII A           Szkoła Podstawowa w Łęgowie

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.