Dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości – konkurs plastyczny dla szkół

Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Gdańsku – Filią w Pruszczu Gdańskim zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „DLA NIEPODLEGŁEJ – PIĘKNY POWIAT GDAŃSKI”.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjum oraz klas I szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Ma on na celu uczczenie przypadającej w tym roku 100 – rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę,  kształtować patriotyzm oraz lokalny patriotyzm w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych  narodu polskiego. Wpisuje się w ogólnopolski  a także powiatowy cykl obchodów tej ważnej rocznicy.

Konkurs jest też formą realizacji priorytetu polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019 w zakresie wychowania do wartości i promocji patriotycznych postaw uczniów.

Prace plastyczne w formacie A 3 powinny być dostarczone do biblioteki pedagogicznej do dnia 2 października br.

Uroczyste wręczenie nagród planowane jest na dzień 17 października br.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela  Joanna Kowalczyk, kierownik Filii PBW w Pruszczu Gdańskim pod nr. tel. : 58 682 32 45.

Serdecznie zapraszamy!

W załączeiniu - regulamin konkursu oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku.