Obserwuj nas:

W dniach 11-13 listopada 2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando (w 100% przez Internet) z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez portal www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już trzecia edycja.

Co roku dyktando gromadzi tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o jak najlepszy wynik. Może w nim uczestniczyć każdy – dorośli, młodzież i dzieci.

Środki zebrane w ramach tego wydarzenia trafią do Fundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wyekspediowała już osiem tirów z pomocą o wartości przekraczającej 2,6 mln zł. W ramach dyktanda gromadzimy środki na kolejnego tira.

Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zarejestrować lub zalogować się w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

http://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

Organizatorem wydarzenia jest portal edukacyjny Dyktanda.pl, natomiast treść dyktanda została przygotowana tradycyjnie, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał Historia Realna.

Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

Gminy Powiatu Gdańskiego