Dzieci ze szkół z terenu powiatu zmagały się w konkursie wiedzy o Żuławach Gdańskich

Uczniowie zmagali się w konkurencjach wiedzy o regionie, piosence o Żuławach, konkursie plastycznym pt. „Rzepakowe inspiracje” i „Zabytki sakralne w architekturze Żuław”. Zaprezentowano maskotki jako symbol Żuław, żuławskie okno i jego dekorację oraz naczynie w postaci filiżanki, talerzyka lub kubka z motywami holenderskich fliz. Uczniowie wykonali ekologiczne torby na zakupy z żuławskim motywem i zabawkę z drewna na patyku lub sznurku. Jury miało niełatwe zadanie, prace imponowały swoim rozmachem, pomysłowością i różnorodnością, a poziom wszystkich występów wokalnych był bardzo wysoki. W najważniejszej i najtrudniejszej konkurencji w konkursie wiedzy o regionie zwycięzcami na poziomie gimnazjum okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Pruszczu Gdańskim, natomiast na poziomie szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa w Cedrach Małych. W klasyfikacji generalnej I miejsce i puchary Związku Miast i Gmin Morskich otrzymały: Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim oraz Gimnazjum nr 4 w Pruszczu Gdańskim. Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursach zostali uhonorowani nagrodami i okolicznościowymi podarunkami ufundowanymi przez naszych sponsorów. Puchary za I miejsca w klasyfikacji ogólnej zwycięzcom wręczył Pan Piotr Ołowski – Przewodniczący Rady Powiatu w Pruszczu Gdańskim. Reprezentantom wszystkich szkół, które wzięły udział w tegorocznym konkursie – pamiątkowe puchary, albumy i podziękowania wręczyła Pani Bożena Daszewska – Przewodnicząca Rady Gminy oraz Pani Maria Gierszewska – Kierownik Oświaty, Kultury i Sportu. Uroczystość zakończyło zaproszenie wszystkich uczestników na XV Jubileuszowy Powiatowy Konkurs „Żuławy Gdańskie – Nasza Mała Ojczyzna”, który odbędzie się za rok.