Dzień otwarty w Zespole Szkół Specjalnych w Warczu

3 czerwca 2015r. w Zespole Szkół w Warczu odbył się kolejny Dzień Otwarty połączony z obchodami  Dnia Dziecka. Dzień był przepiękny i radosny nie tylko z powodu słonecznej pogody, ale także obfitował w szczególnych Gości w osobach Starosty Gdańskiego Pana Stefana Skoniecznego, Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych Pana Piotra Kalińskiego, Proboszcza Ks Andrzeja Sowińskiego, Wójta Gminy Trąbki Wielkie Pana Błażeja Kąkol v-ce Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Pana Jerzego Kulki, Członków Zarządu Powiatu Gdańskiego Pani Barbary Biedrzyckiej i Pana Bernarda Pawlaka. Gościnnie przebywający na terenie szkoły przyszli uczniowie a także ci którzy do niej już uczęszczają skorzystali z wielu atrakcji. Największą popularnością cieszyły się przejażdżki na kucyku, malowanie twarzy, malowanie na szkle, zajęcia z wyrobu biżuterii, miasteczko ruchu drogowego i  doświadczenia chemiczno-fizyczne a także pokazy sphero2. Można też było poczytać fascynujące książki w bibliotece pod chmurką i wziąć udział w konkursach czytelniczych .Dopełnieniem atrakcji stała się  kawiarenka, w której goście kosztowali smakołyki przygotowane przez nauczycieli i rodziców. Kalorie można było spalić podczas licznych zawodów sportowych. Zaproszeni goście podziwiali także projekty klasy drugiej gimnazjum. Uczniowie opowiedzieli w ciekawy sposób o podróżach Krzysztofa Kolumba, atrakcjach turystycznych Portugalii oraz w formie pantomimy zinterpretowali fragment opery "Upiór w operze". Młodsi uczniowie zatańczyli krakowiaka, dzeka i welewetkę, a starsi  przedstawili  fragment "Balladyny" Juliusza Słowackiego.
Cała Społeczność szkoły dziękuje wszystkim przybyłym Gościom. Do zobaczenia ..... za rok.