Eliminacje Powiatowe XLI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 10 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim odbyły się Eliminacje Powiatowe XLI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej jak co roku organizowała Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim wraz z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży RP Pruszczu Gdańskim. W zmaganiach udział wzięło 19 zawodników z placówek oświatowych z naszego powiatu. Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań dotyczących pożarniczego rzemiosła, pomocy przedmedycznej oraz historii pożarnictwa. W wyniku finałowych rozgrywek wyłoniono zwycięzców:

I grupa wiekowa

I miejsce:        Klaudia Deja

II miejsce:       Jan Wojewski

III miejsce:     Paweł Michalski

II grupa wiekowa

I miejsce:        Diana Lejkowska

II miejsce:       Kinga Jagodziewska

III miejsce:     Sebastian Bieszke-Wierzba

III grupa wiekowa

I miejsce:       Natalia Przytarska

II miejsce:      Wojciech Kosowski

III miejsce:     Kinga Deja

Atrakcyjne nagrody, których zakup współfinansowały Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Starostwo Powiatowe, Nadleśnictwo Kolbudy, LPP S.A., Piekarnia Cukiernia CYMES, Zakład Usług Kominiarskich Nowicki wręczyli uczestnikom Komendant Powiatowy PSP w Pruszczu Gdańskim st, kpt. Jan Chodukiewicz, v-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druh Jarosław Dutkowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbudy Andrzej Gajowniczek, w imieniu Starosty Gdańskiego Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Ireneusz Czernecki, Komendant Gminny ZOSP RP w Przywidzu druh Arkadiusz Mikulski.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych będą reprezentować Powiat Gdański w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 21 kwietnia w Szymbarku powiat Karuski.

Eliminacje Powiatowe XLI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej