Gala XIV Powiatowego Przeglądu Jasełek i Widowisk Obrzędowych

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Przeglądu Jasełek i Widowisk Obrzędowych, organizowanego już po raz XIV przez Starostwo Powiatowe, CkiS w Pruszczu Gdańskim, Gimnazjum Nr 1 w Pruszczu Gdańskim oraz Szkołę Podstawową Nr 4 przy ul. Obr. Westerplatte w Pruszczu Gdańskim.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 20 grup uczniów ze szkół z terenu Powiatu Gdańskiego, które występowały w IV kategoriach wiekowych.

Nagrody najlepszym w poszczególnych kategoriach podczas gali wręczał Przewodniczący Rady Powiatu Gdańskiegi Piotr Ołowski oraz Starosta Gdański Stefan Skonieczny.

Uroczystość uświetnił występ dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Pruszczu Gdańskim.

Klasyfikacja laureatów XIV Powiatowego Przeglądu Jasełek i Widowisk Obrzędowych przedstawia się następująco:

Kategoria przedszkola:

I miejsce – Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Pruszczu Gdańskim.

II miejsce – Przedszkole w Trąbkach Wielkich

III miejsce – Przedszkole Prywatne „Promyczek” w Pruszczu Gdańskim

Wyróżnienie – Przedszkole „Przyjaciele Puchatka” w Borkowie

Kategoria klasy I-III SP:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Wojanowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Trąbkach Wielkich

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Pruszczu Gdańskim

Wyróżnienia:Szkoła Podstawowa Nr 4 w Pruszczu Gdańskim oraz Katolickie Szkoły Niepubliczne w Pruszczu Gdańskim

Kategoria klasy IV-VI SP:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Przywidzu

Kategoria gimnazja:

I miejsce – Gimnazjum  w Trąbkach Wielkich