Gdy popatrzymy na jego sylwetkę, trudno uwierzyć że powstał już w 1945 roku!

Gdy popatrzymy na jego sylwetkę, trudno uwierzyć że powstał już w 1945 roku! Zetor 25 był od lat 40 do 60 tych XX wieku wizytówką sławnych czeskich zakładów produkujących ciągniki. W połowie lat pięćdziesiątych stworzono jego większe rozwinięcie - Zetora 50 Super. Jeden z nich (Zetor 50) przetrwał w szkole w Rusocinie.
- Nasi uczniowie niedawno uruchomili traktor. Obecnie trwa inwentaryzacja braków - mówi dyrektor ZSR CKP w Rusocinie, Marek Urbanek.
Choć poruszający się o własnych siłach, Zetor wymaga naprawy silnika i wielu uzupełnień.
- To już trzecie, po Ursusie C451 i remoncie popularnego "Ciapka", przedsięwzięcie nauczycieli i uczniów szkoły w Rusocinie, mające na celu uruchomienie zabytkowego ciągnika - mówi Starosta Gdański Stefan Skonieczny. -
W ten sposób dorabiamy się powoli w szkole małej kolekcji muzealnej.