Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel oraz Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim, Joanna Przybyś zapraszają na Biesiadę Literacką z Katarzyną Figurą. Spotkanie odbędzie się 6 maja 2023 r. (sobota) o godz. 17:00 w siedzibie biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 34. Wstęp wolny

Gwiazda kina, teatru i telewizji

Katarzyna Figura — gwiazda kina, teatru, telewizji. Każda jej rola jest kreacją. Na ekranie, na scenie zawsze błyszczy inteligencją i wrażliwością. Okrzyknięta polską Marlin Monroe, pełna seksapilu stała się ikoną piękna i wdzięku. Dzięki znakomitemu warsztatowi aktorskiemu zachwyca, skupia na sobie uwagę. Dziesiątki niezapomnianych ról filmowych i teatralnych zagrała u takich gigantów reżyserii jak: Kieślowski, Has, Gruza, Machulski, Piwowarski, Polański, Wajda, Zaorski, Koterski, Piwowarski Lupa, Altman. Wyróżniona najważniejszymi nagrodami filmowymi i teatralnymi: Złote Lwy na Polskim Festiwalu Filmów Fabularnych (dwukrotnie) za pierwszoplanowe role w filmach: „Ajlawju” i „Ubu Król”; Orzeł – Polska Nagroda Filmowa za pierwszoplanową rolę w filmie „Żurek”; Złotą Kaczką – (dwukrotnie) dla najpopularniejszej aktorki; Grand Prix – Festiwal Sztuki Aktorskiej za role Fedry; Specjalna Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego – za całokształt twórczości.