Wielkość czcionki

Current Size: 100%

Styl wyświetlania

II Historyczny Rajd Rowerowy

30 września odbędzie się druga edycja Historycznego Rajdu Rowerowego „Polacy Gdańskich Wyżyn”. Trasa rozpoczyna się w Pruszczu Gdańskim, kończy w Przywidzu, przebiegając przez miejsca związane z życiem Polaków zamieszkujących te tereny przed wybuchem II wojny światowej. Całość trasy to około 50 km. 

Start o godz. 8.00 z parkingu przed Dworcem PKP w Pruszczu Gdańskim (od strony ul. Dworcowej). Zakończenie planowane jest około godz. 17.00 w Przywidzu.

Trasa rajdu: Pruszcz Gdański – Wojanowo – Rekcin – Żmijewo – Pręgowo – Babi Dół – Kolbudy – Łapino – Czapielsk – Marszewska Góra – Klonowo Dolne – Przywidz. W porze obiadowej na wszystkich uczestników czekać będzie ciepły posiłek.

Całość trasy to około 50 km po drogach asfaltowych, leśnych, szutrowych i błotnistych. Na uczestników czeka sporo ostrych podjazdów w trudnym terenie. Rajd dla rowerów górskich i trekingowych. Do udziału zapraszamy doświadczonych rowerzystów powyżej 16 roku zycia. Osoby niepełnoletnie proszone są o dostarczenie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Głównym celem imprezy jest promocja walorów turystycznych Powiatu Gdańskiego połączona z edukacją historyczną. Na trasie rajdu znajdą się bowiem lokalizacje związane z życiem Polaków mieszkających na tych terenach przed wybuchem II Wojny Światowej.

W ramach rajdu każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, w skład którego wchodzić będzie m.in. pamiątkowa koszulka.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zgłoszenia należy przesyłać tylko i wyłącznie za pomocą portalu evenea.pl w terminie 5 września - 15 września 2017 r. Start zapisów 5 września 2017 o godz. 12.00. Maksymalna liczba uczestników to 40 osób – decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zapewniają dla chętnych transport wraz z rowerem po zakończeniu rajdu do Pruszcza Gdańskiego.

ZGŁOSZENIA:
https://2pgw.evenea.pl/

Gminy Powiatu Gdańskiego

  • Gmina Cedry Wielkie
  • Gmina Kolbudy
  • Gmina Pruszcz Gdański
  • Pruszcz Gdański
  • Gmina Przywidz
  • Pszczółki
  • Gmina Suchy Dąb
  • Gmina Trąbki Wielkie