III edycja Pomorskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” im. Pawła Adamowicza

Starosta Gdański, Burmistrz i Rada Seniorów Miasta Pruszcz Gdański zapraszają Seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia zamieszkujących na terenie powiatu gdańskiego do udziału w kolejnej – III edycji Pomorskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” im. Pawła Adamowicza. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Celem olimpiady jest pogłębienie wiedzy obywatelskiej seniorów na temat Konstytucji RP i innych aktów prawnych regulujących prawa i obowiązki obywatelskie. Eliminacje powiatowe odbędą się 7.12.2020r. (poniedziałek) o godzinie 12.00 i odbywać się będą w formule online. Każdy uczestnik otrzyma na adres swojej poczty elektronicznej wiadomość z linkiem do testu. Czas na rozwiązanie tego testu będzie wynosił 30 minut. Laureaci eliminacji powiatowych rywalizować będą na szczeblu wojewódzkim.

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem wykładów z dziedziny nauk społecznych zamieszczonymi na stronie internetowej Klubu Olimpijczyka „Srebrni Obywatele”. Na ww. stronie można także zapoznać się z Regulaminem oraz innymi informacjami dotyczącymi III edycji Olimpiady.

Więcej informacji na temat olimpiady udzielają:

„Fundacja Barbary Średniawy”, email: barbara_sredniawa@wp.pl , tel.: 883 703 713 oraz koordynatorki z Pruszcza Gdańskiego (laureatki poprzednich edycji olimpiady):

Materiały edukacyjne do samokształcenia, regulamin olimpiady oraz formularz zgłoszeniowy zamieszczone są poniżej.

Baner olimpiada
PDF icon Formularz zgłoszeniowy243.24 KB