KOMUNIKAT STAROSTY POWIATU GDAŃSKIEGO w sprawie organizacji pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej  i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Gdańskim

KOMUNIKAT STAROSTY POWIATU GDAŃSKIEGO

z dnia 6 października 2020 r.

w sprawie organizacji pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej
i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Gdańskim

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19 na terenie powiatu gdańskiego

TYMCZASOWO ZAWIESZA
UDZIELANIE PORAD PRAWNYCH OSOBIŚCIE W PUNKTACH
NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

I NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO
ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE POWIATU GDAŃSKIEGO

Czas zawieszenia:

od dnia 8 października 2020 r.

do odwołania

Z uwagi na względy bezpieczeństwa wykonawców i osób korzystających z usług określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, informuję, iż zawiesza się udzielanie porad prawnych osobiście w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Jak uzyskać bezpłatną poradę prawną ?

Bezpłatne porady prawne będą udzielane za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość tj. telefonicznie, w godzinach funkcjonowania punktów, które nie uległy zmianie.

REJESTRACJA

na porady telefoniczne

Tel. 572 689 954

w godz. 10:00 – 14:00

(poniedziałek – piątek)

Po otrzymaniu zgłoszenia pracownicy Starostwa Powiatowego ustalą możliwy termin i formę porady prawnej.

Informacja o przywróceniu działalności punktów w powiecie gdańskim będzie umieszczona na stronie internetowej powiatu i gmin.