Obserwuj nas:

W dniu 6 maja 2023 roku (sobota) o godzinie 18.00 w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbędzie się Koncert 120-osobowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Bilety na Koncert są w cenie 50 zł, a dla seniorów posiadających „Kartę Seniora w Gminie Trąbki Wielkie” – 20 zł, można kupić w Bibliotekach Publicznych w Trąbkach Wielkich, Sobowidzu i Mierzeszynie.
Wszelkie informacje, także w sprawie rezerwacji biletów, można uzyskać w bibliotekach:
– w Trąbkach Wielkich – 512 005 144, katarzyna.madraszewska@gbp-trabkiwielkie.pl
– w Sobowidzu – 505 016 071, monika.kosznik@gbp-trabkiwielkie.pl
– w Mierzeszynie – 505 016 068, ewa.papis@gbp-trabkiwielkie.pl
Wpłaty za bilety można dokonać także na konto GOKSiR nr 57 8335 0003 0300 4636 2000 0001.
Polecamy i zapraszamy.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to instytucja kultury o szerokiej działalności artystycznej, kultywująca tradycje narodowego dziedzictwa oraz promująca polską twórczość ludową i narodową. Zaprezentuje on jednoczęściowy program w profesjonalnym wykonaniu ponad stuosobowego składu artystycznego Zespołu: chóru, baletu i orkiestry.
„A To Polska właśnie” to koncert ukazujący piękno kultury narodowej na tle bogactwa spuścizny regionalnej. Całokształt widowiska stanowią ludowe pieśni i tańce charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – duetu twórców potęgi Zespołu „Śląsk”. W programie znajdują się popularne utwory Stanisława Hadyny, takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka” oraz opracowania muzyczne do takich tańców jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak–Oberek” czy „Polonez–Mazur”.
Interpretacja pieśni i tańców w stylizowanych kostiumach scenicznych w wykonaniu artystów Zespołu od lat stanowi wizytówkę Polski na scenach całego świata, czyniąc z Zespołu Ambasadora Polskiej Kultury Narodowej.

Gminy Powiatu Gdańskiego