Konkurs projektowy ogłoszony w związku z walką z epidemią COVID-19.

Sekretariat Wykonawczy Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (IŚE) w porozumieniu z państwami członkowskimi IŚE ogłosił w związku z walką z epidemią COVID19 nadzwyczajny konkurs projektowy. W jego ramach mają zostać przyznane małe dotacje na konkretne działania / projekty na poziomie lokalnym w krajach IŚE. Celem jest wspieranie społeczności i terytoriów państw członkowskich IŚE w obliczu sytuacji kryzysowej jaką jest epidemia. Konkurs otwarty jest do 9 kwietnia 2020 r.

Dotacje IŚE zostaną przydzielone na działania w 3 obszarach:
1. Opieka zdrowotna i telemedycyna (MED);
2. Edukacja i e-learning/nauczanie na odległość (EDU);
3. Wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MSME).

Łącznie w ramach konkursu IŚE do rozdysponowania będzie ok 600 tys. euro. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dotację IŚE do 100% wartości projektu, a maksymalnie do kwoty 40 tys. euro.

O dotację mogą się ubiegać wszystkie podmioty publiczne i prywatne mające siedzibę i zarejestrowane w państwie członkowskim IŚE. Osoby fizyczne nie mogą składać wniosków. Wszyscy wnioskodawcy muszą określić swoje status prawny w formularzu wniosku, odwołując się odpowiednio do odpowiedniego ustawodawstwa lub aktu prawnego. Organizacje pozarządowe i organizacje społeczeństwa obywatelskiego, jak również podmioty prywatne załączają oficjalny dokument potwierdzający rejestracja na formularzu zgłoszeniowym z grzecznościowym tłumaczeniem na język angielski.

W załącznikach wniosek (application form) oraz informacje dot. sposobu jego przekazania do Sekr. Wyk. IŚE.