Kresowe korzenie mieszkańców powiatu gdańskiego - w sobotę finał projektu

Stowarzyszenie Traugutt.org zaprasza na wernisaż wieńczący projekt pod nazwą „Kresowe korzenie mieszkańców powiatu gdańskiego”. Na wystawie będzie można zapoznać się z życiorysami osób urodzonych na dawnych ziemiach Rzeczpospolitej, które obecnie są mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego i okolicznych gmin. Relacje z Wileńszczyzny, Grodzieńszczyzny, Polesia, Wołynia, ale także Syberii i Kazachstanu mają na celu ukazanie złożonej tożsamości mieszkańców powiatu gdańskiego. Ekspozycja jest efektem kilkumiesięcznej pracy i wielu przeprowadzonych wywiadów i składa się z kilkunastu tablic zawierających mini-reportaże, które zostały wzbogacone o archiwalne fotografie oraz dokumenty.

25 listopada 2017, godzina 11.00

Mediateka w Straszynie, ul. Dworcowa 6a

Wstęp wolny.

Projekt pod nazwą „Kresowe korzenie mieszkańców powiatu gdańskiego” jest realizowany ze środków Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim.