Kształcenie ustawiczne jako narzędzie przeciwdziałania bezrobociu

O kształceniu ustawicznym i jego roli na rynku pracy mogli wysłuchać uczestniczy seminarium, które wczoraj odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim, zorganizowanego w ramach realizacji projektu „PWP – Partnerstwo na rzecz promocji podnoszenia kwalifikacji zawodowych w województwie pomorskim”.

Tematem spotkania była prezentacja nowego modelu promocji kształcenia ustawicznego, opartego na doświadczeniach zagranicznych partnerów projektu, duńskich i fińskich związków pracodawców: Danish Maritime (DM) oraz Association of Finnish Marine Industries (AFMI). Omawiano również polski system kształcenia i jego problemy.
Spotkanie prowadził dr inż. Andrzej Szuwarzyński – Związek Pracodawców Forum Okrętowe,
Bogdan Olszewski – Region Gdański NSZZ „Solidarność” oraz pracownicy PUP w Gdańsku.
Szczegółowe informacje na temat projektu znajdziecie Państwo na stronie www.edukacjapomorskie.eu.