Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych sprawdziła swoją wiedzę o samorządzie terytorialnym

16 marca b.r. w Zespole Szkół Rolniczych w Rusocinie odbyła się X edycja konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym, organizowana corocznie przez Urząd Marszałkowski wspólnie z powiatami województwa pomorskiego.  W teście wiedzy, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gdańskiego,  musiała wykazać się nie tylko  znajomością ustawy o samorządzie powiatowym czy  gminnym lecz również podstawowymi informacjami na temat swojego regionu.  Po ocenie prac, komisja wyłoniła osoby z  największą ilością punktów.

Klasyfikacja laureatów:

I miejsce – Paweł Sledz –  Zespół Szkół Rolniczych w Rusocinie,

II miejsce – Damian Dobrochowski – Zespół Szkół Rolniczych w Rusocinie,

III miejsce – Joanna Merchel – Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim.

Nagrody zwycięzcom wręczał Przewodniczący Rady Powiatu Gdańskiego – Piotr Ołowski oraz Starosta Gdański – Stefan Skonieczny.

Osoby wyłonione w etapie powiatowym konkursu zmierzą się w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 10 kwietnia b.r w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.

Gratulujemy laureatom, a wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.