Nauczycielki ZSOiO z Pruszcza Gdańskiego uhonorowane w plebiscycie Nauczyciel na Medal

W plebiscycie Nauczyciel na Medal organizowanym przez Dziennik Bałtycki, nad którym patronat objął Marszałek Mieczysław Struk zwycięzcami powiatowego etapu akcji w kategorii Nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej w Powiecie Gdańskim zostały nauczycielki ZSOiO z Pruszcza Gdańskiego p. Janina Liedtke-Szymczak i p.Anna Kłucińska.

Zawodowa pasja nauczycielek, łącząca przekazywanie wiedzy w procesie wychowawczym z jednoczesnym angażowaniem rodziców do współpracy owocuje szacunkiem uczniów i zdobywaniem ich zaufania.

Zwycięzcy powiatowego etapu akcji zostali zaproszeni na V Forum Pomorskiej Edukacji, podczas którego z rąk Marszałka Mieczysława Struka odebrali  dyplomy i medale.

Janina Liedtke-Szymczak zdobywczyni I miejsca w plebiscycie  jest nauczycielem zawodu (fryzjer i technik usług fryzjerskich), od dziesięciu lat kształci młodzież, do zespołu nauczycielskiego w ZSOiO w Pruszczu Gdańskim dołączyła cztery lata temu.

,, Lubię to, co robię - mówi nauczycielka. - W szkole jest fantastyczna kadra  i  uczniowie więc  dobrze się tu pracuje. 100 procentowa zdawalność na egzaminie czeladniczym oraz w OKE to cieszy, nas nauczycieli , rodziców i młodzież oczywiście. Kolejne wyniki w konkursach  Mody i Urody  również sprawiają radość. Często byli uczniowie  przychodzą do nas porozmawiać, podzielić się swoimi sukcesami, to daje mi dużo energii do dalszych starań, by przekazać nowym uczniom jak najwięcej.”

Laureatka  jest także wychowawczynią  I klasy Branżowej Szkoły Fryzjerskiej. Jej dodatkowe kwalifikacje i kompetencje uzyskane w podyplomowych studiach (w tym jako doradca zawodowy) pozwalają na szerszą perspektywę widzenia problemów ucznia, co przekłada się na podnoszenie jakości pracy z uczniami.

,,Młodzież, która uczęszcza do naszej szkoły ma w sobie chęć rozwijania się. Dużo uczniów dojeżdża z wiejskich miejscowości. Wielu z nich myśli już o własnych zakładach fryzjerskich.

Cieszę się, że obdarzają mnie zaufaniem. To się liczy dla mnie w pracy. Zawsze mogą przyjść, porozmawiać, powiedzieć o swoich problemach”.

Pani Janina pierwszy raz wzięła udział w plebiscycie : ,,To było duże zaskoczenie dla mnie. Nie jest już  owiane tajemnicą, kto mnie zgłosił do tego plebiscytu. Jest to koleżanka z pracy, mój mentor i wspaniała osoba Anna Kłucińska, której w tym miejscu jeszcze raz pragnę podziękować”.