Nie taki komputer straszny dla osób 50+ w powiecie!

W dniu 14 lutego br. zakończyła się piętnasta już i zarazem ostatnia edycja kursu, który  od roku 2013 prowadzony był w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim.  Celem tych kursów było zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu. Kursy w bibliotece pedagogicznej  uczyły podstaw obsługi komputera. Odbywały się w małych, kilkuosobowych grupach,  w miłej atmosferze, co sprzyjało uczeniu się. Zajęcia były nieodpłatne. Kolejka chętnych bywała długa, gdyż kursy cieszyły się  dużym zainteresowaniem.

Nasi seniorzy chętnie przychodzili na zajęcia i pomagali sobie nawzajem w zgłębianiu tajników świata komputerów.

Po pięciu latach nadszedł też czas na podsumowania. Z oferty biblioteki pedagogicznej skorzystały łącznie 72 osoby, w tym 48 pań i 24 panów. Większość uczestników to mieszkańcy Pruszcza Gd. – 56 osób. Mieszkańców powiatu było 16.Średnia wieku uczestników to 66 lat.

Zajęcia prowadzone były przez Joannę Kowalczyk, która z cierpliwością i humorem w łącznym czasie 360 godzin ośmielała naszych seniorów do aktywności w świecie cyfrowym.