Nowe decyzje w sprawie pogotowia

W związku z negatywnym stanowiskiem rady pedagogicznej i dyrekcji Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących, odnoszącym się do wykorzystania części terenu szkoły w celu adaptacji na placówkę pogotowia, zarząd Powiatu Gdańskiego będzie poszukiwać alternatywnego rozwiązania problemu nowej placówki pogotowia.
- Rozmawiamy w sprawie przejęcia działki i budowy zupełnie nowego obiektu, w którym obok pogotowia, znajdzie także miejsce powiatowe centrum pomocy rodzinie - mówi Starosta Powiatu Gdańskiego, Stefan Skonieczny. - To bezkonfliktowe, ale zdecydowanie droższe i bardziej czasochłonne rozwiązanie.

Budowa wspólnej siedziby SPPR i PCPR rozwiąże problemy obu placówek, musi się jednak odbyć na tyle szybko, aby nie skomplikować pogotowiu spraw związanych z pozyskiwaniem kontraktów NFZ. Po tym względem znacznie bezpieczniejsza byłaby, w interesie społecznym, adaptacja części terenu szkoły. Dalsze decyzje odnośnie przyszłości pogotowia mają zapaść na najbliższych obradach Zarządu Powiatu Gdańskiego. Być może stanie się to już dziś.