Obchody 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana

1 września upłynął pod znakiem nie tylko inauguracji roku szkolnego, lecz również uroczystości rocznicowych. Dzień był okazją do upamiętnienia 76 rocznicy wybuchu II wojny  światowej oraz obchodów Dnia Weterana.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim, natomiast pod pomnikiem „Nike” na placu Jana Pawła II złożono symboliczne wiązanki kwiatów. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Gdański Stefan Skonieczny.

W uroczystościach  wzięły udział delegacje lokalnych władz samorządowych, organizacji kombatanckich, służb mundurowych oraz poczty sztandarowe ze szkół z terenu Powiatu. Asystę, zgodnie z ceremoniałem wojskowym zapewnili żołnierze z 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim wraz z dowódcą płk. dypl. pil. Piotrem Saniukiem.