Obchody 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

W sobotę, 1 września uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 mszą świętą w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim, po czym  uczestnicy zgromadzili się na placu Jana Pawła II na dalszą część obchodów.  Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Gdański Stefan Skonieczny. Następnie głos zabrał Prezes Związku Inwalidów Wojennych, Pan Józef Kaczor. Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń za wybitne zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, które z rąk Prezesa Związku odebrali m.in. Starosta Gdański Stefan Skonieczny oraz Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Piotr Kaliński. W dalszej części uroczystości odczytano apel pamięci zakończony oddaniem salwy honorowej przez kompanię honorową 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Na zakończenie, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, związków kombatanckich i organizacji z terenu powiatu gdańskiego złożyli symboliczne wiązanki kwiatów.