Po raz czwarty zapraszamy na wspólne świętowanie Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Pruszczu Gdańskim

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny, wraz ze stowarzyszeniem "Nasz Autyzm" po raz czwarty zapraszamy na wspólne świętowanie Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Pruszczu Gdańskim. 6 kwietnia Happening "Autyzm i co dalej ?" 10:00 - 13:15

Rozpoczynamy wspólnym zdjęciem, o godz. 9:50, przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Następnie o godzinie 10:00 ruszamy błękitnym przemarszem ulicami Pruszcza Gdańskiego na plac przy Al. Ks. Józefa Waląga 3 przy Restauracji Kameleon. W programie: występy - chór, soliści, pokazy, zabawy z klaunem, zumba, bańki, tort oraz wiele innych atrakcji. Na miejscu stanowiska konsultacyjne, punkt sensoryczny, warsztaty plastyczne i inne niespodzianki. Towarzyszyć nam będą żołnierze Morskiej Straży Granicznej, 49 Bazy Lotniczej, pruszczańska Policja, strażnicy Gminy Pruszcz Gdański, strażacy z OSP Kolbudy, ratownicy, koło gospodyń z Różyn, maskotki, szkoły, przedszkola, poradnie oraz organizacje z powiatu gdańskiego i nie tylko. Na zakończenie zagra zespół TAYKA. Podczas happeningu trwać będzie zbiórka publiczna na rzecz stowarzyszenia oraz akcja DKMS "Pomorze walczy o Rafała i Innych". Natomiast przez cały kwiecień, w ramach akcji "A JAK...", licytacje na profilu Facebooku i Allegro. Pomóżcie nam pomagać!

Tegoroczne obchody honorowym patronatem objęli: Starosta Powiatu Gdańskiego, Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański, Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Wójt Gminy Pszczółki oraz Wójt Gminy Kolbudy. Patronat medialny: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Północna.TV, Pruszczanie.pl