Podpisanie umowy na realizację tegorocznej „Schetynówki”

W czwartek o godz. 10.00 w budynku Starostwa Powiatowego uroczyście podpisana zostanie umowa na realizację zadania „Poprawa bezpieczeństwa na drogach Powiatu Gdańskiego poprzez modernizację dróg położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w 2014 roku, czyli tzw. „Schetynówki”, dofinansowanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych . Zarząd Powiatu wraz z Burmistrzem Miasta Pruszcz Gdański oraz Wójtami Gmin wchodzących w sklad powiatu podpiszą umowę z konsorcjum firm z Lini oraz Luzina. Całościowy koszt prac to około 12.150.000 zł. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku w programie wzięły udział wszystkie gminy. Pierwsze prace rozpoczną się niezwłocznie po podpisaniu umowy od budowy ścieżki rowerowej do miejscowości Błotnik. Zakończenie prac przy budowie 30km dróg i 3 km chodnika przewidziane jest na październik b.r.