Pogotowie, boisko i przychodnia zdrowia!

Takiego ruchu po obu stronach dolnego fragmentu ulicy Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim nie notowano w tym miejscu już od bardzo dawna. Po jednej stronie ulicy trwa wielkie wprowadzanie się do nowego budynku Pogotowia i PCPR. Po drugiej finiszuje budowa nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przy ZSOiO, czyli popularnym „Ogrodniku”.

Przeprowadzka PCPR i co najważniejsze dla większości mieszkańców Powiatu Gdańskiego, także Pogotowia, to początek drogi do przywrócenia w pogotowiu nocnej opieki zdrowotnej i w niedalekiej przyszłości stworzenia w oparciu o nieznany dotąd w powiecie standard i potencjał miejsca, przychodni zdrowia dla Oś Bursztynowego i górnego tarasu Pruszcza Gdańskiego.

Budowane przez Powiat Gdański, po drugiej stronie drogi wielofunkcyjne boisko, wyposażone w urządzenia Fitness, to bardzo istotne uzupełnienie infrastruktury sportowej szkoły. Obecnie, oprócz sali gimnastycznej, składa się na nią min profesjonalna siłownia.

Budowa boiska to kolejny etap modernizacji szkoły, przeprowadzanej przez Powiat Gdański. Jeszcze w tym roku wykonana zostanie termomodernizacja jednego ze szkolnych budynków i wyposażanie nowych pracowni zawodowych.