POMOC PRAWNA dla obywateli Ukrainy – ofiar konfliktu wojennego

– ofiar konfliktu wojennego
I.
Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż ramach akcji Ukrainie Adwokatura (UA) w Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku powstało Centrum Pomocy – nr telefonu 609 187 900, w którym są pełnione dyżury w godzinach 9-20. Osoby potrzebujące pomocy (obywateli Ukrainy uciekających przed działaniami wojennymi) prosimy o kontakt pod tym numerem w celu przekierowania do adwokata udzielającego pomocy. Zapewniamy tłumaczy. W przypadku gdy telefon nie zostanie odebrany – oddzwonimy, nie ma konieczności ponawiana telefonu.
Prosimy o udostępnianie niniejszej informacji. Pomoc prawna jest udzielana nieodpłatnie.

Шановні пані та панове!
Повідомляємо, що в рамках благодійної акції «Адвокатура для України» (пол. Ukrainie Adwokatura (UA)) вПоморській адвокатській палаті в Гданську створено Центр допомоги – номер телефону: 609 187 900. Для Вас будуть чергувати адвокати від 9.00 до 20.00. Всіх, хто потребує допомоги просимо зателефонувати за цим номером, щоб Вас зв’язали з адвокатом, який надає юридичну допомогу. Надаємо послуги перекладачів. Якщо телефон не відповідає - ми вам передзвонимо, не потрібно телефонувати повторно. Юридична допомога надається безкоштовно.

Поширюйте, будь ласка, цю інформацію.

II.
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku organizuje bezpłatną pomoc prawną dla ludności Ukraińskiej. U nas możesz uzyskać wsparcie prawne w:
• procedurach azylowych
• uzyskaniu statusu uchodźcy (pobyt ze względów humanitarnych, pobyt tolerowany)
• procedurze legalizacji pobytu (pobyt czasowy),
• załatwieniu innych formalności związanych z pobytem w Polsce,
• zapisaniu dziecka do szkoły (prawa/obowiązku dziecka do edukacji)
• prawa dziecka do opieki zdrowotnej
Uprzejmie zawiadamiamy, że koordynatorką ds. pomocy prawnej dla ludności Ukraińskiej jest Mecenas Agnieszka Budzyńska. Prosimy o kontakt pod adresem email: agnieszka.budzynska@oirp.gda.pl
Wszelkie aktualizacje i dodatkowe informacje dotyczące naszej pomocy prawnej będą ukazywać się pod linkiem: https://oirp.gda.pl/kategoria/aktualnosci/ukraina/

Регіональна Палата Юрисконсультів у Гданську пропонує безкоштовну юридичну допомогу для громадян України у:
• процедурах надання притулку,
• процедурах отримання статусу біженця (гуманітарне перебування, толерантне перебування),
• легалізації перебування (тимчасового перебування),
• організації інших формальних справ пов’язаних із перебуванням у Польщі,
• записах дитини до школи (право/обов’язок дитини на освіту),
• правах дитини на доступ до медичної допомоги.
Повідомляємо що координатором юридичної допомоги для українського населення є Агнешка Будзинська. Зв’яжіться будь ласка з нами за адресою електронної пошти: agnieszka.budzynska@oirp.gda.pl
Усі оновлення та додаткові інформації щодо нашої юридичної допомоги будуть публіковані на сайті: https://oirp.gda.pl/kategoria/aktualnosci/ukraina/.