POWIAT GDAŃSKI DBA O BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych, w ubiegłym roku Powiat Gdański zdecydował się na zamontowanie oznakowania specjalnego tj. radarowych wyświetlaczy prędkości. Z uwagi na fakt, iż urządzenia te znacząco wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa, Powiat Gdański zdecydował o kontynuacji zadania i zakupie kolejnych tego typu urządzeń, które w najbliższych dniach pojawią się m.in. w miejscowości Pręgowo, Rusocin, Żukczyn, Koźliny oraz Wiślinka. Łącznie w powiecie gdańskim znajdować się będzie już 18 radarowych wyświetlaczy prędkości.Montaż wyświetlaczy ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w związku z czym montujemy je w okolicach szkół oraz w miejscach, gdzie nie ma możliwości zastosowania innych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo ruchu pieszych.