Powiat Gdański – kąpieliska i miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli

Pogoda zachęca do kąpieli – także w Powiecie Gdańskim. W tym roku Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna przyjęła zgłoszenie dwóch kąpielisk na terenie Powiatu Gdańskiego. Są to kąpieliska położone w Przywidzu na jeziorze Przywidzkim oraz w Kolbudach, przy przystani żeglarskiej, nad Zbiornikiem Kolbudy Dolne. Kąpieliska startują oficjalnie 1 lipca i kończą swoją działalność 31 sierpnia. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszczu Gdańskim, w ramach bieżącego nadzoru, pobierze próbki wody z kąpielisk do analiz nie wcześniej niż 10 dni przed rozpoczęciem sezonu – mówi dr Dominika Mucha, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszczu Gdańskim. - Dodatkowo organizatorzy kąpielisk, w ramach kontroli wewnętrznej, pobiorą w trakcie trwania sezonu czterokrotnie próbki wody do analiz. Na podstawie pozytywnych wyników tych badań PPIS w Pruszczu Gdańskim wydaje decyzje stwierdzające przydatność wody do kąpieli.

Na terenie Powiatu Gdańskiego mogą działać także miejsca okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli. Takie miejsca mogą być czynne tylko trzydzieści dni w roku kalendarzowym.