Powiatowy konkurs plastyczny „Bohaterowie Wolności i Solidarności” rozstrzygnięty!

Starostwo Powiatowe oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka - Filia w Pruszczu Gdańskim zorganizowały powiatowy konkurs plastyczny na komiks pt. „Bohaterowie Wolności i Solidarności”.
Celem konkursu było utrwalenie pamięci o bohaterach ważnych polskich wydarzeń okresu 1919 – 2019 r i nawiązanie do ustanowionego przez Marszałka Województwa Pomorskiego roku 2019 - Rokiem Wolności i Solidarności.
Konkurs przeznaczony był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas I szkół ponadpodstawowych. Uczniowie mogli wybrać dowolnego bohatera lat 1919 – 2019 i w kilku kadrach komiksu ukazać jego drogę życiową, przedstawić jego szczególne zasługi albo wybrać jedno charakterystyczne wydarzenie z jego życia.
W konkursie wzięło udział 45 uczniów z 11 szkół naszego powiatu.
Wśród zgłoszonych prac powtarzali się tacy Bohaterowie Wolności i Solidarności, jak : Jan Paweł II, Józef Piłsudski, Lech Wałęsa, Irena Sendlerowa, żołnierze Szarych Szeregów, Danuta Siedzikówna „Inka”. Pojawiali się też patroni szkół : gen. Mariusz Zaruski, Brunon Gregorkiewicz i ksiądz Aeltermann.
W dniu 26 lutego br. w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W uroczystości wzięli udział starosta Stefan Skonieczny, burmistrz Janusz Wróbel a także Tomasz Michlewicz, przedstawiciel Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku oraz Małgorzata Kłos, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.
Laureaci konkursu :
I miejsce :
Maja Dyl kl. VIII E Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim
II miejsce ex quo :
Maksymiliana Grodzka kl. VIII C Szkoła Podstawowa w Łęgowie
Klara Szostek kl. VIII A Szkoła Podstawowa w Łęgowie
III miejsce:
Zuzanna Stobiecka kl. VIII C. Szkoła Podstawowa w Łęgowie.

Ponadto wyróżnienia otrzymali : Marta Musiała, Joanna Gądek , Konrad Baka, Jacek Sawicki, Oliwia Kowalska, Patrycja Puhaczewska, Wiktoria Bladosz, Zuzanna Abratańska, Jakub Pieczarka, Klaudia Kowalska, Weronika Rybak, Agata Fedoruk.
Serdecznie gratulujemy!

Image icon dscn4882.jpg437.69 KB