Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym 2019

W dniu wczorajszym w Zespole Szkół Rolniczych w Rusocinie odbyła się XIV edycja konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym. Konkurs organizowany jest corocznie przez Urząd Marszałkowski wspólnie z powiatami województwa pomorskiego.

Na etapie powiatowym uczniowie pisali test, w którym musieli wykazać się znajomością problematyki z zakresu organizacji i kompetencji samorządów terytorialnych: gmin, powiatów i województw ale i wiedzą na temat swojego rejonu.

Po ocenie prac, komisja wyłoniła trzy osobyz największą ilością punktów, które reprezentować będą Powiat Gdańskipodczas etapu wojewódzkiego. Finał konkursu odbędzie się 12 kwietnia b.r. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.

Klasyfikacja laureatów:

I miejsce - Joanna Szramowska - Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim,

II miejsce - Weronika Budzińska - Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim,

III miejsce - Kacper Kruszyński - Zespół Szkół Rolniczych w Rusocinie,

Nagrody zwycięzcom wręczył Wicestarosta Marian Cichon oraz Dyrektor szkoły w Rusocinie Pan Marek Urbanek.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy im powodzenia podczas finału wojewódzkiego.