Powstaje stocznia jachtowa w Błotniku

W ubiegły piątek, 21 sierpnia b.r. w Błotniku, gm. Cedry Wielkie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod stocznię jachtową. W uroczystościach uczestniczył Starosta Gdański Stefan Skonieczny oraz Przewodniczący Rady Powiatu Gdańskiego Piotr Ołowski.

Obiekt, zlokalizowany będzie nad brzegiem Martwej Wisły i zajmie powierzchnię półtora hektara obecnych nieużytków. W stoczni budowane będą jachty motorowe i żaglowe o długości od ośmiu do trzydziestu metrów. Według Prezesa Spółki Activ Yachts, Wykonawcy inwestycji za rok stocznia powinna już tętnić życiem i zwodowane zostaną wyprodukowane tu jachty. Stocznia będzie posiadać również własne nabrzeże z dźwigiem do wodowania i wyciągania jachtów z wody, a w przyszłości z suchym dokiem.